Zakladač

Šanon je ľudové pomenovanie pre zakladač alebo priečinok, ktorý sa bežne používa v kanceláriách, školách či domácnostiach na usporiadanie a uchovávanie dokumentov. Tento termín je známy najmä v slovenskom a českom jazykovom prostredí.

Zakladač, známy aj ako šanon, je obvykle vyrobený z pevného kartónu alebo plastu a obsahuje mechanizmus (väčšinou kovové krúžky alebo pánty), ktorý umožňuje jednoduché vkladanie a vyberanie papierov. Dokumenty sú v šanone zabezpečené pomocou perforácie a kovových otvorov, cez ktoré sa prestrčia kovové krúžky alebo pánty, takže sa papierové listy nedajú ľahko vytrhnúť.

Šanony sú dostupné v rôznych veľkostiach a farbách, aby vyhovovali individuálnym potrebám používateľov. Sú ideálnym riešením na udržanie poriadku v dokumentoch a často sa používajú pre archiváciu papierov, faktúr, školských prác, projektov a iných dôležitých dokumentov.

Na eshope môžete nájsť širokú ponuku šanonov rôznych typov, veľkostí a dizajnov, od jednoduchých a cenovo dostupných modelov až po prémiové varianty s rôznymi doplnkovými funkciami, ako sú napríklad samolepiace štítky, indexy alebo rozšíriteľné vrecká.